Programi
Program za psihosocialno podporo,
soustvarjanje rešitev in krepitev moči
Brezplačno psihosocialno svetovanje za osebe z manj priložnostmi
- prepoznavanje, razumevanje in regulacija lastnih čustev
- izboljšanje odnosov
- spolna identiteta in spolna usmerjenost
- socialne veščine
- izboljšanje komunikacije
- izboljšanje samozavesti in samopodobe
- spreminjanje neučinkotivith miselnih/vedenjskih vzorcev.
Sodelovalni pogovori in soustvarjanje pomoči z družinami LGBT+ oseb
- svetovanje za starše LGBT+ otrok;
- svetovanje za LGBT+ starše;
- svetovanje za družinske člane LGBT+ oseb in zaveznice.
Medsebojna podpora
Povezovanje s prostovoljko*, ki ima podobno izkušnjo (glede LGBTQIA+ identitete, nevroraznolikosti, izzivov v duševnem zdravju ali drugih osebnih okoliščin). Izvajamo vrstniško svetovanje, skupno obiskovanje dogodkov, podporo pri grajenju mreže v skupnosti in vključenosti v skupnost. V program medsebojne podpore se lahko priključiš kadarkoli s prijavo na info@mojamavrica.si
Oblike medsebojne podpore:
- medvrstniška podpora med mladimi
- medsebojna podpora pri učenju jezikov
- medvrstniška podpora med starši LGBT+ oseb
Duševno zdravje v skupnosti
Pri raziskovanju in naslavljanju izzivov v duševnem zdravju sodelujemo z osebami, ki imajo osebne in strokovne izkušnje, z družinami, s fakultetami in drugimi organizacijami. Osredotočamo se na presečišča izzivov v duševnem zdravju, nevroraznolikosti, LGBTQIA+ identitete, geografske, ekonomske in druge osebne okoliščine, ki delujejo kot dejavnik tveganja ali varovalni dejavnik.
Pogovorne skupine
Pridruži se nam na pogovornih skupinah ali (so)organiziraj pogovorni dogodek.
V živo ali na spletu.
Osebno načrtovanje
Pomoč pri izdelavi osebnega načrta za doseganje želenih ciljev v vsakdanjem življenju (organizacija in koordinacija vključevanja v skupnost, krepitev moči, doseganje zastavljenih ciljev).
Program izobraževanja in (med)skupnostnega povezovanja
Mednarodne aktivnosti
Možnost sodelovanja in vključevanja v mednarodne aktivnosti:
- brezplačna usposabljanja in izobraževanja
- študijski obiski
- mladinske izmenjave
- mednarodno prostovoljstvo
Aktivnosti potekajo v Sloveniji in po Evropi.
Študijska praksa in pripravništvo
Organiziramo aktivnosti študijske prakse in ponujamo strokovno mentorstvo za študentke_e socialnega dela in sorodnih smeri.
Za lokalne in mednarodne študentke*.
Družabni večeri
Družabni večeri so namenjeni povezovanju, ustvarjanju sedanjosti, spominov in izkušenj, izmenjujevanju anekdot in pogovoru. Igramo družabne igre, izvajamo umetniške delavnice, ustvarjamo nove družabne igre in vedno sprejemamo ter vključujemo nove osebe v ekipo.
Družabne igre igramo vsak drug torek ob 17.00 skupaj z Zavodom Bob (Robbova 15 v Ljubljani).
Lokalne akcije
Organiziramo in izvajamo ulične akcije in aktivnosti, sodelujemo pri skupnostnih akcijah, udeležeujemo se protestov, aktivno se vključujemo v socialno politične prostore.
Usposabljanja in izobraževanja
Organiziramo usposabljanja, izobraževanja, predavanja in delavnice v sodelovanju z mednarodnimi in lokalnimi partnerskimi organizacijami, Fakulteto za socialno delo in samostojno. Teme, ki jih pokrivamo so: duševno zdravje, LGBT+ specifične vsebine, principi psihosocialne podpore in pomoči, delo s specifičnimi populacijami z manj priložnostmi, delo z mladimi.
Projektno delo
Podpora in mentoriranje pri učenju načel in poteku izvajanja osebnega ali skupinskega projekta.
Razgibana mavrica
Hodimo na sprehode, na katere včasih pripeljem tudi domače živali. Gibamo se, športamo, ustvarjamo. Umetnost in šport sta nam lahko izjemno v pomoč pri izražanju in soočanju z raznovrstnimi izzivi v življenju, pri sproščanju stresa in pri povezovanju z drugimi.
Mladinsko ulično delo
Načrtujemo in organiziramo aktivnosti z mladimi v njihovem okolju/skupnosti.
Na ljubljanskih ulicah izvajamo preventivne programe organiziranja prostočasnih aktivnosti in podpornih/svetovalnih dejavnosti z mladimi, ki temeljijo na potrebah mladih, ugotovljenih na podlagi sodelovalnih pogovorov z njimi. Teme, ki se jih dotikamo so duševno zdravje, LGBT+ teme in nevroraznolikost. Informiramo, vključujemo, povezujemo.
Podpora organizacijam in strokovnjakinjam
Izvajanje delavnic, izobraževanj in mentorstvo za podporo organizacijam in posameznim osebam/kolektivom, ki delajo v pomagajočih in podpornih službah, pri tem, da so njihovi prostori in programi vključujoči.
Program prostovoljstva
Prostovoljke na raznolike in pomembne načine prispevajo k delovanju, poslanstvu in razvoju organizacije. Podpirajo in pomagajo pri organizaciji aktivnosti, medtem ko ustvarjajo in uresničujejo svoje pobude ter projektne ideje, pri čemer rastejo, se medsebojno učijo, pridobivajo delovne, (med)osebne in življenjske izkušnje.
Program prostovoljstva v okviru Evropske solidarnostne enote
Prostovoljstvo v okviru Evropske solidarnostne enote
Smo organizacija z veljavnim znakom kakovosti za vodilno, gostiteljsko in pošiljajočo organizacijo za prostovoljske projekte. Če te zanima prostovoljstvo za polni delovni čas v okviru Evropske solidarnostne enote pri nas ali v tujini in želiš pridobiti nove učne izkušnje ob mentorski podpori, je to odlična priložnost.